Kredyty preferencyjne dla rolników

Rolnicy mają możliwość ubiegania się o pomoc finansową w formie kredytów preferencyjnych. Ich zaletą jest to, że część należnego bankom oprocentowania spłaca za rolników Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

7 lutego na internetowej platformie aplikacyjnej ARiMR udostępniła współpracującym bankom limity akcji kredytowej na 2018 rok oraz środki na dopłaty do oprocentowania kredytów w tym okresie.

Kredyty na sfinansowanie części kosztów inwestycji (z linii PR, RR, Z): limit akcji kredytowej w wysokości 1 mld zł, środki w kwocie 7,6 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów.Kredyty na wznowienie produkcji po klęskach żywiołowych (z linii K01, K02, DK01, DK02): limit akcji kredytowej w wysokości 1 mld zł, środki w kwocie 8,3 mln zł na dopłaty do oprocentowania kredytów.

– O kredyty rolnicy mogą ubiegać się w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A. i SGB-Banku S.A., a także w zrzeszonych w nich Bankach Spółdzielczych oraz w bankach BGŻ BNP Paribas S.A., Krakowskim Banku Spółdzielczym, PEKAO S.A., BZ WBK S.A., Raiffeisen Bank Polska S.A. oraz Banku Ochrony Środowiska S.A – informuje Biuro Prasowe ARiMR.

Źródło: ARiMR