fbpx
Strona głównaFirmy i produktyKrakowski Dukat dla INTERMAG

Krakowski Dukat dla INTERMAG

Podczas Święta Izby Przemysłowo-Handlowej (IPH), które odbyło się w 18 listopada 2016 roku w Krakowie Hubert Kardasz Prezes Zarządu firmy INTERMAG sp. z o.o. został uhonorowany statuetką Krakowskiego Dukata.

Nagrodę przyznawano w kategorii menedżer firmy z rekomendacji Izby Przemysłowo-Handlowej w Krakowie Oddział w Olkuszu. Wyróżnia ona i honoruje osoby za osiągnięte wyniki ekonomiczne, za inwencję oraz umiejętność dzielenia się sukcesami z otoczeniem, w którym wskazana osoba prowadzi swoją działalność.

Nagroda Krakowski Dukat ma charakter promocyjny i przyznawana od 1991 roku z inicjatywy gazety „Czas Krakowski” przedsiębiorcom wywodzącym się ze środowisk gospodarczych województwa krakowskiego za znaczące osiągnięcia w działalności gospodarczej w okresie transformacji ustrojowej. W tym okresie patronat nad nagrodą, obok „Czasu Krakowskiego”, objęła IPH w Krakowie. Od 1998 roku IPH stała się jedynym fundatorem nagrody – informuje Biuro Prasowe Intermag.

INTERMAG Sp. z o.o. jest polską firmą specjalizującą się w produkcji i dystrybucji specjalistycznych nawozów mineralnych, biostymulatorów, biopreparatów dla rolnictwa i ogrodnictwa oraz produktów prozdrowotnych dla zwierząt. INTERMAG buduje swój rozwój na innowacjach w sektorze agrochemicznym. Spółka podkreśla, że cała praca nad wytworzeniem produktu (od koncepcji, fazy badań i testów, przez procesy produkcyjne, na budowaniu marki kończąc) odbywa się w Polsce. Składy i formację nawozów to autorskie, chronione patentami receptury. INTERMAG przeznacza ponad 5 proc. wartości obrotów na działalność badawczo-rozwojową. W dziale R&D zatrudnia wysokiej klasy, kreatywnych specjalistów i ekspertów. Firma dysponuje w pełni wyposażonym laboratorium analitycznym oraz własnymi poletkami doświadczalnymi przygotowanymi do prowadzenia badań skuteczności biologicznej.

Centrala firmy mieści się w Olkuszu. Spółka posiada 2 zakłady produkcyjne oraz centrum magazynowo – logistyczne. INTERMAG korzysta z nowoczesnych linii do produkcji i konfekcjonowania nawozów oraz biostymulatorów płynnych. W 2013 r. oddano do użytku kolejną halę posiadającą zautomatyzowaną linią do produkcji i konfekcji nawozów i biostymulatorów sypkich. W 2015 roku spółka zrealizowała kolejną inwestycję − halę z nowoczesnymi instalacjami produkcyjnymi, których możliwości produkcyjne wynoszą do 20 000 ton nawozów specjalistycznych i biostymulatorów rocznie.

Źródło: Intermag

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.