fbpx

Krajowe ceny zakupu zbóż – tendencje cenowe

W dniach 15–21.07.2019 w skupach za pszenicę konsumpcyjną płacono średnio 700 zł/t, o 1,5% mniej niż w poprzednim tygodniu. Jednocześnie cena tego ziarna była o 8% niższa niż miesiąc wcześniej, ale o 1% wyższa niż przed rokiem.

Natomiast za żyto konsumpcyjne średnio w kraju płacono 589 zł/t. Cena ta była o 14% niższa niż tydzień wcześniej i o 13% niższa niż przed miesiącem. W porównaniu z notowaniami sprzed roku żyto konsumpcyjne było o 5% droższe.

– Średnia cena zakupu jęczmienia paszowego ukształtowała się na poziomie 620 zł/t, o 1% niższym niż w poprzednim tygodniu i o 21% niższym niż przed miesiącem. Jednocześnie zboże to było o 2% tańsze niż w porównywalnym okresie 2018 r. Kukurydzę skupowano przeciętnie po 693 zł/t wobec 691 zł/t tydzień wcześniej. Cena tego zboża była o blisko 1% niższa niż miesiąc wcześniej i ponad 1% niższa niż przed rokiem – informuje Biuro Analiz i Strategii Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa.

Źródło: KOWR

Opracował: Samuel Skrzysz

Bayer - baner
Advertisement
McHale - baner
Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×Mandam - baner corner