Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna przeciwko ograniczaniu antybiotyków w leczeniu zwierząt

fot. S. Skrzysz

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna apeluje do lekarzy weterynarii, hodowców zwierząt gospodarskich oraz właścicieli zwierząt domowych o poparcie petycji wzywającej Parlament Europejski do odrzucenia wniosku Komisji Środowiska PE (ENVI) i zaakceptowania propozycji Europejskiej Agencji Leków (EMA), aby wszystkie urzędowo zatwierdzone antybiotyki mogły być nadal stosowane w leczeniu wszystkich zwierząt w przyszłości.

– Protestujemy przeciw ograniczeniu przez Unię Europejską dostępu do antybiotyków w leczeniu zwierząt. W wielu przypadkach zastosowanie antybiotyków ratuje życie i zdrowie leczonych zwierząt gospodarskich i towarzyszących – informuje KILW.

Zdaniem autorów petycji brak możliwości zastosowania dużej części antybiotyków u zwierząt wpłynie bardzo negatywnie na efekty pracy lekarza weterynarii, a tym samym na produkcyjność zwierząt gospodarskich, a także zagrozi życiu zwierząt – naszych przyjaciół towarzyszących nam na co dzień w domach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności