fbpx
Strona głównaWiadomościKrajowa Grupa Spożywcza już pewna. Państwowe sklepy nadal w grze

Krajowa Grupa Spożywcza już pewna. Państwowe sklepy nadal w grze

We wtorek Ministerstwo Aktywów Państwowych przejęło od KOWR nadzór nad siedmioma podmiotami z branży spożywczej. Dzięki temu posunięciu możliwe jest utworzenie Krajowej Grupy Spożywczej.

Głównym celem stworzenia państwowego holdingu jest, zdaniem wicepremierów Sasina i Kowalczyka, dbałość o bezpieczeństwo żywnościowe Polski, ale również wspieranie polityki państwa. To jest szczególnie istotne w obliczu wojny w Ukrainie, która jest jednym z największych producentów żywności w regionie – podaje buisnessinsider.com.pl

Podczas konferencji prasowej Jacek Sasin zapewniał, że nowy podmiot da rolnikom bezpieczeństwo i będzie ich chronił przed nieuczciwymi praktykami innych, dużych uczestników rynku.

Coś, co pierwotnie rząd nazywał Narodowym Holdingiem Spożywczym, dziś staje się Krajową Grupą Spożywczą. Ma ją utworzyć 15 spółek z udziałem Skarbu Państwa, skupionych wokół Polskiej Grupy Cukrowej.

Spółki w grupie mają być podzielone na sześć segmentów: produkcja nasienna, produkcja cukru, produkcja skrobi, sektor zbożowo-młynarski, sektor rolny oraz przetwórstwo spożywcze.

Ponadto na stole jest jeszcze projekt stworzenia państwowej sieci sklepów spożywczych, która byłaby w stanie zawalczyć w Polsce z zachodnimi koncernami. W czerwcu ubiegłego roku przedstawiciele rządu zastrzegali jednak, że nie chodzi o zbudowanie sieci od zera. Mówi się o tym, że rząd chciałby przejąć już istniejącą sieć handlową. Na razie jednak więcej szczegółów w tej kwestii nie znamy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.