fbpx
Strona głównaSensacjeKradł nawet żywe kury i koguty, teraz za to odpowie

Kradł nawet żywe kury i koguty, teraz za to odpowie

Policjanci z Lidzbarka Warmińskiego zatrzymali 54-latka, który kilka tygodni temu splądrował kilka posesji. Jego łupem padły między innymi zwierzęta.

Na przełomie lutego i marca 2022 roku na terenie gminy Lidzbark Warmiński dochodziło do kradzieży różnych sprzętów, w tym elektronarzędzi. Zgłoszone zostały jednak także kradzieże inwentarza żywego – 34 kur i 3 kogutów, a wartość wszystkiego, co złodziej sobie przywłaszczył, oszacowano na ponad 11 tys. zł.

Proceder nie trwał jednak długo, bo 54-latka ujęli policjanci, którzy zabezpieczyli między innymi ukradzione ptactwo. Mieszkańcowi gminy Lidzbark Warmiński przedstawiono aż 7 zarzutów za dokonanie kradzieży oraz kradzieży z włamaniem. Grozi mu kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat. Kury i koguty wrócą wkrótce do swoich kurników.

Paweł Palica

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.