Krach na rynku drobiu; aktualne ceny i sytuacja na rynku

Krach jaki w ostatnich dniach zastąpił na tym rynku może zniszczyć niejedno gospodarstwo. Ubojnie przestały odbierać od hodowców kurczaki, a jak już chcą je kupić, to po znacznie zaniżonej cenie.

Obecnie podmioty skupowe oferują 1,60 złotych za kilogram dostarczonego żywca. To znacznie poniżej kosztów produkcji. Według hodowców kurczaków cena za kilogram żywca w wysokości ponad 3 złotych dopiero generuje zysk.

Hodowcy drobiu mają dziś spory problem. Z powodu zatrzymania skupu już generują  olbrzymie straty.

– Zupełnie nie wiem, co będzie dalej. Tygodniowo karmienie niesprzedanych kurczaków kosztuje mnie 100 tysięcy złotych. Obdzwoniłem  dziś wszystkie ubojnie i nikt nie chciał wziąć moich kurczaków. Jeśli rząd nie uruchomi interwencyjnego skupu grozi upadek całej branży  – mówi zdesperowany hodowca.

Straty mogą być jeszcze większe, jeśli za chwile pojawi się w naszym kraju ptasia grupa, która już puka do bram Polski. Wtedy to zgodnie z obowiązującymi przepisami w kurniku w którym zostanie stwierdzona choroba do utylizacji zostają przeznaczone wszystkie ptaki.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności