fbpx

KOWR wpompuje miliony w Stadninę w Janowie Podlaskim?

Jak podała dzisiejsza Rzeczpospolita, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa może dofinansować janowską Stadninę kwotą nawet 5 mln. zł.

W dzienniku możemy przeczytać, że obecny prezes Stadniny, były senator i były poseł Prawa i Sprawiedliwości, Lucjan Cichosz “już na starcie może liczyć na wsparcie rządu. Podległy ministrowi rolnictwa Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa zamierza dokapitalizować stadninę”

Jak podał dziennikowi KOWR, dofinansowanie ma nastąpić “w związku z rolą i znaczeniem Spółki SK Janów Podlaski sp. z o.o. dla polskiej hodowli koni czystej krwi arabskiej”, a “planowane dokapitalizowanie przeznaczone będzie na cele li tylko rozwojowe”.

Stadnina w Janowie Podlaskim boryka się od dłuższego czasu z wieloma problemami; w efekcie zmian personalnych i niekompetentnych decyzji w ostatnich latach zaczęła przynosić kilkumilionowe straty (ok. 3 mln. zł w 2018 r. i ponad 1 mln. zł rok później), z dobrze prosperującego, dochodowego przedsiębiorstwa zamieniając się w beneficjenta państwowych dofinansowań.

 

SDF baner ciągnik
Amistrar Syngenta baner
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.