fbpx
Strona głównaCenyCeny nawozówKowalczyk: Będziemy szli w kierunku ulżenia zakładom produkującym nawozy w zakupie gazu

Kowalczyk: Będziemy szli w kierunku ulżenia zakładom produkującym nawozy w zakupie gazu

Dzisiaj gościem Krzysztofa Świątka w Sygnałach Dnia był minister rolnictwa Henryk Kowalczyk. Podczas rozmowy nie mogło się obyć bez gorącego ostatnio tematu cen i dostępności nawozów. Jakie pomysły na walkę z kryzysem ma wicepremier Kowalczyk?

Ceny gazu wzrosły ostatnio o kilkadziesiąt procent, ale to jest jak gdyby przelanie czary goryczy, bo tak naprawdę ceny gazu w stosunku do poprzedniego roku wzrosły 10-krotnie; to jest ta cena, która wprowadza barierę w produkcji nawozów – tłumaczył rano minister Kowalczyk.

– Na Radzie Ministrów premier podjął decyzję, żebyśmy wspólnie z premierem Sasinem przygotowali system, który by umożliwił rolnikom zakup nawozów po umiarkowanych cenach, ale przede wszystkim też żeby zachować ciągłość produkcji, bo to jest też ważne – dodawał.

Zapytany o szczegóły programu minister stwierdził, że Grupa Azoty “musi zachowywać się rynkowo”, więc prace idą w kierunku “ulżenia” podmiotom produkującym nawozy zakup gazu.

Wicepremier stwierdził również, że na potrzeby nawożenia jesiennego zapasy są zapewnione, jednak bardziej niepokojąco wygląda sytuacja z nawożeniem wiosennym, dlatego ważne jest, żeby problem został rozwiązany w przeciągu 1-2 tygodni i że trzeba zadbać o to, aby nawozy były produkowane taniej.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.