Kosztowna zmiana imienia

Zmiana imienia konia, o czym mało kto wie, jest bardzo kosztowana. Dlatego Polski Związek Jeździecki uczula hodowców o rozważne podejmowanie decyzji o nadawaniu i zmianie nazw koniom, które mogą w przyszłości startować w zawodach sportowych. Obecnie bowiem za zmianę nazwy konia na inną niż nazwa urodzenia trzeba zapłacić 4800 zł, nawet jeśli zmiana ta była dokonana w związku hodowlanym jeszcze przed pierwszą rejestracją konia w PZJ.

Jak udało się nam ustalić z opłatami związana jest całkowita zmiana imienia konia oraz komercyjna zmiana imienia konia.

Za komercyjną zmianę imienia konia Międzynarodowa Federacja Jeździecka uznaje wszelkie zmiany, w ramach których do istniejącego imienia dodawane są następujące elementy: nazwa firmy lub marki, nazwa stajni, z wyjątkiem, jeśli koń w danej stajni został wyhodowany i jest to jego imię urodzeniowe,  nazwa stowarzyszeń/instytucji/grupy osób, – imię lub nazwisko/inicjały właściciela.

Każda zmiana w tym zakresie wiąże się z opłatami w wysokości 1000 CHF (tj. 4800 zł w cenniku opłat PZJ). Natomiast 200 CHF (około 800 zł) trzeba zapłacić  za dopiski niekomercyjnych inicjałów, tworzenie skrótów od obecnych imion koni oraz wszelkie inne kosmetyczne zmiany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności