fbpx
Strona głównaSensacjeKoszmar w gospodarstwie, krowy i świnie padały z głodu

Koszmar w gospodarstwie, krowy i świnie padały z głodu

Skrajnie wygłodzone i zaniedbane zwierzęta hodowlane przejęte zostały przez służby weterynaryjne z jednego z gospodarstw pod wielkopolskim Rawiczem.

Podczas trwającej kilka dni interwencji, jak informuje Radio Poznań, w gospodarstwie znajdowało się 29 sztuk bydła, z czego 9 było już padłych, a kolejne zwierzę trzeba było uśpić, bo samodzielnie nie mogło się poruszać. Pozostałe przy życiu krowy zostały przetransportowane do innych gospodarstw, których właściciele nim się zaopiekowali.

W gospodarstwie znaleziono też padłe świnie, których próbki zostały pobrane pod kątem ASF. Po otrzymaniu negatywnych wyników badań również pozostała przy życiu trzoda chlewna została przetransportowana na teren innych gospodarstw.

Sytuację w skontrolowanym gospodarstwie prawdopodobnie spowodowało to, że jego właściciela nie było stać na zakup odpowiedniej ilości karmy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.