Kosiarka Kubota Medalistą Kieleckich Targów 2007

Jak co roku, na kwietniowych targach “Ogród i Ty” w Kielcach do konkursu o medale i wyróżnienia stanęły produkty z branży ogrodniczej. Jury oceniało walory użytkowe, jakość wykonania i koszty eksploatacji. Jako jedyna kosiarka spośród wystawionych na tych

Model ten to samojezdna kosiarka do trawy z silnikiem Diesela. Wyróżnia ją tzw. “zerowy promień skrętu” tj. możliwość zawracania maszyny w miejscu. Możliwe jest to dzięki konstrukcji napędu maszyny. Trzycylindrowy silnik napędza hydrostatyczny układ jazdy, którego przepływ obraca silniki hydrauliczne na prawe i lewe koło. Dwoma drążkami przy siedzeniu operator steruje prędkość obrotu tych silników, a więc i tylnych kół. Przednie koła maszyny są wleczone, dzięki temu maszyna ma możliwość obrotu dookoła własnej osi, jeśli tylne koła obracają się w przeciwnych do siebie kierunkach.

Nagrodzona kosiarka.JPG
Bardzo przydatną funkcją maszyny jest również możliwość wyładunku trawy z kosza prosto na przyczepę (maksymalnie 1,8m). Cała operacja odbywa się za pomocą dźwigni i siłowników hydraulicznych, dzięki czemu operator nie musi nawet opuszczać fotela ani wyłączać maszyny. Oczywiście oszczędza to czas, a zatem koszt utrzymania zieleni. Do taniej eksploatacji maszyny przyczynia się również 15 konny silnik Diesela z systemem ETVCS (Economic Three Vortex Combustion System – system potrójnego zawirowania mieszanki paliwa).

Model ten wyposażony jest w dwu-nożowe urządzenie koszące RCK42 z tylnym wyrzutem trawy prosto do kosza i o szerokości roboczej 107cm. Wysokość koszenia sterowana jest hydraulicznie, z fotela operatora, gdzie do wyboru jest 16 pozycji z zakresu 25-127mm wysokości.

Przeznaczeniem kosiarki GZD15 jest praca na terenach zagospodarowanych, gdzie wymagana jest duża zwrotność, wykaszanie dookoła obiektów np. drzew, krzewów. Idealnie sprawdza się zatem w parkach, ogrodach jak i zielonych terenach miejskich. Chyba każde miasto byłoby dumne mając medalistkę do koszenia skwerków i parkowych zaułków.

opr. MS