Kosiarka dla zwiedzających, medale dla wystawców

W najbliższy weekend, 24 i 25 kwietnia, podczas drugiej edycji Śląskich Targów Rolniczo-Leśnych AGROSILESIA 2010 odbywających się w Expo Silesia w Sosnowcu, zobaczymy produkty ponad 100 wystawców z kraju i zagranicy. Bogata oferta wystawiennicza, konkursy dla uczestników i zwiedzających, szeroki wachlarz imprez towarzyszących, koncerty i degustacje, to atrakcje, które warto zaplanować na weekend

Rolnicy, ogrodnicy, sadownicy, hodowcy, leśnicy i myśliwi zaprezentują swoje produkty a Śląsk pokaże odmienną od przemysłowego stereotypu tożsamość. Oprócz maszyn rolniczych i ciągników zobaczymy szeroki wachlarz nawozów, odżywek, drobnego sprzętu dla rolnictwa i urządzeń dla leśnictwa.

Wystawa będzie także forum edukacyjnym. Punkty konsultacyjne poprowadzą: Agencja Rynku Rolnego, Agencja Rozwoju i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Nieruchomości Rolnych, Instytut Technologiczno-Przyrodniczy, Śląska Izba Rolnicza, Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego, Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego oraz Bank Gospodarki Żywnościowej. W programie wystawy znajduje się seminarium naukowe poświęcone rozwojowi biogazowi w Polsce.

Instytut Budownictwa, Mechanizacji i Elektryfikacji Rolnictwa oraz Expo Silesia adresują do wystawców konkurs na produkt innowacyjny, proekologiczny, energooszczędny. Fundatorem nagrody jest Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a medali targowych Expo Silesia. Odwiedzający targi goście będą mogli popisać się kreatywnością biorąc udział w konkursie na hasło targów. Wśród nagród m.in. kosiarka i pilarka. Marki Husqvarna.

Otwarcie targów AGROSILESIA 2010 w sobotę, 24 kwietnia o godz. 9.00. Bilety ulgowe dla młodzieży szkolnej, studentów, emerytów w cenie 2 PLN, pozostałe 5 PLN.
Wstęp z zaproszeniami bezpłatny.

Więcej informacji na www.agrosilesia.pl