Korzystny kurs euro

Polscy rolnicy dostaną większe niż w ubiegłym roku dopłaty bezpośrednie. To za sprawą korzystnego kursu wymiany euro na złotówki, na podstawie którego naliczane są płatności. Łączna kwota przeznaczona na dopłaty bezpośrednie za 2009 r. wynosi około 3 miliardy euro. Pieniądze trafią do blisko 1,4 mln rolników.

Według kursu wymiany określonego przez Europejski Bank Centralny, za 1 euro przyznanych dopłat polski rolnik otrzyma 4,2295 złote. Jest to znacznie wyższy kurs niż w roku ubiegłym, kiedy wynosił 3,3967 PLN/EUR.

Poziom dopłat jaki otrzymają polscy rolnicy za 2009 rok stanowi 90% płatności jakie dostaną ich koledzy w Państwach starej” Unii, w tym 60% pochodzić będzie z budżetu UE (ok. 2 mld euro), a 30% ze środków krajowych (ok. 1 mld euro).

“ARiMR rozpocznie wypłatę płatności bezpośrednich od 1 grudnia 2009 r. i jeszcze do końca roku zamierza zrealizować je dla około 70% rolników. W pierwszej kolejności płatności bezpośrednie zostaną przekazane rolnikom, których gospodarstwa zostały dotknięte tegorocznymi klęskami.” – informuje biuro prasowe Agencji, zapewniając jednocześnie o pełnej gotowości do obsługi płatności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności