Korzystny kurs euro

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 18 marca, w 2009 r., w działaniach samorządowych” euro ma być przeliczane wg kursu 4,3840 zł. Pomorski PROW “zyskał” dzięki temu 9 milionów złotych.”

Dzięki takiemu kursowi województwo pomorskie dysponuje kwotą prawie 50 mln zł w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na projekty z zakresu odnowy wsi złożone w pierwszym konkursie. Tak wysoka kwota wynika z nowego Rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie podziału środków tego Programu i przyjętego w nim – korzystnego – kursu euro.

Ta kwota to o 9 mln zł więcej niż przy wcześniej obowiązującym przeliczniku. W odniesieniu do projektów z zakresu gospodarki wodnej i ściekowej, gospodarki odpadami oraz związanych z wytwarzaniem i dystrybucją energii ze źródeł odnawialnych kwota wzrosła o 7 mln zł (ze 117 do 124 mln zł). Na projekty z zakresu melioracji więcej będzie o 8 mln zł (130,9 mln zł), a na scalanie gruntów 300 tys zł (6,6 mln zł).

E.G./WRP
na podst. UMWP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności