Korzystna zmiana dla właścicieli pasiek wędrownych

– Zmiana polega na umożliwieniu refundacji kosztów zakupu elektryzatorów (pastuchów elektrycznych) oraz lokalizatorów GPS uli w ramach działania ,,Zakup urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej’’ – informuje Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa.

Od 30 października 2020 roku obowiązują zmienione warunki udziału w mechanizmie “Wsparcie rynku produktów pszczelich na lata 2020-2022”.

Maksymalna wysokość pomocy przekazanej jednemu pszczelarzowi w ramach tego działania, w okresie trwania Krajowego Programu Wsparcia Pszczelarstwa  (tj. w sezonach 2019/2020, 2020/2021 i 2021/2022) łącznie nie przekroczy:

– 70 zł w przeliczeniu na jeden pień pszczeli i nie będzie wyższa niż 12 000 zł – w przypadku zakupu przyczep (lawet), wag pasiecznych, urządzeń dźwigowych do załadunku i rozładunku uli, elektryzatorów (pastuchów elektrycznych) oraz lokalizatorów GPS uli (dla producentów produktów pszczelich posiadających co najmniej 25 pni pszczelich),

– 100 zł w przeliczeniu na jeden pień pszczeli i nie będzie wyższa niż 30 000 zł – w przypadku zakupu wszystkich rodzajów urządzeń do prowadzenia gospodarki wędrownej (dla producentów produktów pszczelich posiadających co najmniej 150 pni pszczelich).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności