fbpx

Korea Północna przyciśnięta do muru: brakuje 1 mln ton zboża

Rzadko się zdarza, żeby przywódca Korei Północnej mówił o rolnictwie w swoim kraju, ale obecnie sytuacja musi być bardzo zła skoro Kim Dzong Un wezwał na poniedziałkowym zjeździe partii do radykalnej reformy rolnictwa.

Jak informuje portal tvn24.pl  Korea Północna zmaga się z pogłębiającym się problemem niedoboru żywności. W związku z tym koreańskie władze zapowiedziały „fundamentalną transformację” w produkcji rolnej, a zmiany te mają nastąpić w przeciągu kilku najbliższych lat.

Samasz loteria - baner

Kim Dzong Un powiedział, że osiągnięcie celów produkcji zboża w tym roku jest najwyższym priorytetem i podkreślił znaczenie stabilnej produkcji rolnej w przemówieniu wygłoszonym podczas drugiego dnia siódmego rozszerzonego posiedzenia plenarnego Komitetu Centralnego Partii Pracy Korei.

Oczywiście nie wiadomo jak owe cele mają zostać osiągnięte, a amerykańska stacja ABC przytacza szacunki południowokoreańskich ekspertów, którzy szacują, że Korei Północnej brakuje około miliona ton zboża, czyli prawie 20 proc. rocznego zapotrzebowania, więc sytuacja jest naprawdę poważna.

Na pocieszenie można powiedzieć, że większość analityków twierdzi, że dzisiejsza sytuacja żywnościowa Korei Północnej nie przypomina tej z lat 90., kiedy to setki tysięcy ludzi zmarło w wyniku klęski głodu. Jednak niektórzy eksperci twierdzą, że brak bezpieczeństwa żywnościowego jest prawdopodobnie najgorszy od czasu objęcia władzy przez Kim Dzong Una w 2011 roku po tym, jak restrykcje COVID-19 jeszcze bardziej wstrząsnęły gospodarką zniszczoną przez dziesięciolecia złego zarządzania i wyniszczających sankcji nałożonych przez USA w związku z programem nuklearnym Kima.

Baner Agrosimex Alaska
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.