fbpx
Strona głównaPozostałeKoperta wyczerpana

Koperta wyczerpana

Ponad 4 tys. wniosków o przyznanie dofinansowania na rozwój działalności pozarolniczej, złożyli rolnicy do 7 listopada. W ramach tego działania, jeden rolnik może otrzymać do 100 tys. zł refundacji. W roku 2008 ARiMR może przeznaczyć na ten cel ponad 229 mln zł, a cały budżet programu do roku 2013 wynosi 345 mln euro.

Na udzielenie wsparcia rolnikom rozwijającym działalność pozarolniczą na obszarach wiejskich ARiMR może przeznaczyć w 2008 r. ponad 229 mln zł (równowartość 63,6 mln euro). Rolnik, jego współmałżonek lub domownik może otrzymać wsparcie na rozwój działalności pozarolniczej na terenach wiejskich w wysokości do 100 tys. zł w całym okresie realizacji PROW 2007-2013. O najwyższe dofinansowanie w przeliczeniu na jeden złożony wniosek ubiegają się w tym roku wnioskodawcy z województw: zachodniopomorskiego – ponad 92 tys. zł, wielkopolskiego – niemal 91 tys. zł, oraz lubuskiego i kujawsko-pomorskiego po ponad 88 tys. zł. Pomoc przyznawana jest w formie refinansowania, a to oznacza, że wsparcie pokrywające do 50% kosztów kwalifikowanych przedsięwzięcia, beneficjent otrzyma po zrealizowaniu swojego projektu.

Najdłużej, do 7 listopada 2008 r. wnioski na Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, finansowane z PROW 2007-2013, przyjmował Łódzki Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Złożone tam do czwartku 6 bm. wnioski wyczerpały w 120,71% limit środków przewidziany dla woj. łódzkiego do wykorzystania w 2008 roku. W 15 województwach przyjmowanie wniosków na to działanie zakończono wcześniej.

OR Agencji przyjmowały wnioski do momentu wyczerpania co najmniej 120% limitów środków przewidzianych dla danego województwa w ramach tzw. koperty finansowej.Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” zostało uruchomione 5 czerwca 2008 r. W drugim dniu wdrażania – 6 czerwca br. zakończyły przyjmowanie wniosków na to działanie OR ARiMR w województwach: kujawsko-pomorskim, lubuskim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim i zachodniopomorskim, 11 czerwca – OR w woj. dolnośląskim, 16 czerwca OR w województwach mazowieckim i opolskim, 25 czerwca OR w woj. śląskim, 2 lipca OR w woj. podkarpackim, 11 lipca OR w woj. lubelskim, 16 lipca OR w woj. świętokrzyskim, a 28 lipca OR w woj. małopolskim.

Wnioski na to działanie będą przyjmowane także w następnych latach. W PROW 2007-2013 przewidziano na “Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej” ponad 345 mln euro.

Opr. MS/Wrp.pl

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.