fbpx

Konsument dobrze poinformowany

5 lutego br. Parlament Europejski przyjął rozporządzenie, które łagodzi wymagania w zakresie oznakowań mieszanek paszowych dla zwierząt hodowlanych. W kompromisowej wersji rozporządzenia uzgodnionej przez Parlament i państwa członkowskie posłowie zapewnili klientom prawo do rzetelnej informacji o składzie mieszanek paszowych przy zachowaniu ochrony tajemnicy handlowej producentów. N

Po wybuchu epidemii BSE i wykryciu mięsa zatrutego dioksynami, w 2002 roku Unia Europejska wprowadziła przepisy, które nakazują podawanie informacji o dokładnym składzie procentowym w masie mieszanki paszowej dla zwierząt hodowlanych. Podawanie tych informacji (otwarta deklaracja”) było jednym z głównych postulatów Parlamentu Europejskiego. Rada jednak przeciwstawiła się wprowadzeniu otwartej deklaracji i dopiero w drodze procedury pojednawczej uzgodniono obowiązek umieszczania obowiązkowej deklaracji składników paszowych na etykiecie lub w załączonej ulotce, zawierającej informacje o ich odsetku wagowym, ale dopuszczono jednocześnie margines tolerancji +/- 15% zadeklarowanej wartości.

Wrp.pl za KRiR za serwis prasowy Parlamentu Europejskiego
Foto: WRP

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.

×KZPRiRB podcasty - baner