Konstruktywne rozmowy w Brukseli

Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Krzysztof Jurgiel 1 września spotkał się w Brukseli z Komisarzem UE ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Vytenis’em Andriukaitis’em.

Rozmowy dotyczyły  przede wszystkim ograniczenia obszaru objętego środkami sanitarnymi w ramach decyzji Komisji o środkach ochronnych w związku wystąpieniem w Polsce ASF, możliwości wprowadzenia konceptu kompartmentalizacji w strefach objętych restrykcjami oraz rozszerzenia dofinansowania z budżetu UE o odszkodowania za ubite lub zabite z nakazu powiatowego lekarza weterynarii zwierzęta, pochodzące z części gospodarstw  na obszarach objętych środkami sanitarnymi. Ponadto możliwości dofinansowania ogrodzenia na wschodniej granicy Polski i elastycznegopodejścia do ustanawiania stref i obszarów w związku z występowaniem w Polsce ASF oraz rozważenia stworzenia, poza już istniejącymi, możliwości dodania lub zmiany w obecnie obowiązujących zasadach pozwalających na skrócenie okresu obowiązywania tzw. części III (w ramach decyzji Komisji 2014/709).

Biuro Prasowe MRiRW poinformowało że, komisarz Andriukaitis konstruktywnie odniósł się do wszystkich podniesionych przez stronę polską postulatów.

Źródło: MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności