fbpx
Strona głównaCenyrynek żywnościKonsolidacji instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności nie będzie

Konsolidacji instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywności nie będzie

Jeszcze kilka lat temu toczyła się gorąca dyskusja na temat konsolidacji instytucji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo żywnościowe. Z roku na rok temat coraz bardziej przygasał, a dziś zgasł całkowicie, ponieważ według resortu rolnictwa realizacja szeroko zakrojonego działania w postaci konsolidacji inspekcji odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i jakość żywności jest aktualnie niecelowa. Dlatego też obecnie nie toczą się prace legislacyjne w tym zakresie.

Jak informuje Ministerstwo rolnictwa i Rozwoju Wsi przeprowadzenie reorganizacji służb kontroli żywności w Polsce stanowi duże wyzwanie organizacyjne. Ponadto, w toku podejmowanych dotąd prób takiej reorganizacji występowały istotne rozbieżności dotyczące zadań i organizacji przyszłej skonsolidowanej inspekcji, a różnice w tym zakresie były trudne do przezwyciężenia.

– Aktualne warunki geopolityczne będące w szczególności skutkiem agresji Federacji Rosyjskiej na terytorium Ukrainy, których skutki znajdują także odzwierciedlenie w działalności instytucji państwowych, nie sprzyjają generowaniu niepewności i niestabilności, które w początkowym etapie wiązałyby się z przeprowadzaniem takiej konsolidacji – mówi wiceminister rolnictwa Lech Kołakowski.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.