Konkurs PKM DUDA SA – “Hodowca Roku 2009” roztrzygnięty

50 najlepszych hodowców żywca z terenu całej Polski zjechało w piątek do Kłody k/Leszna, aby wziąć udział w Finałowej Gali konkursu Hodowca Roku 2009 organizowanego corocznie przez Polski Koncern Mięsny DUDA SA. Zwycięzca tegorocznej edycji – Pan Tomasz Klonowski oprócz głównej nagrody – samochodu osobowego – został też uhonorowany pierwszą w historii konkursu statuetką z brązu, specjalnie zaprojektowaną i wykonaną przez poznańskiego artystę. Wśród finalistów konkursu zostały rozlosowane także inne cenne nagrody ufundowane przez PKM DUDA, m.in. quad, telewizor LCD, laptopy, aparat fotograficzny, zestaw Hi-Fi oraz rowery górskie.

W konkursie wzięło udział prawie 1000 dostawców żywca wieprzowego z całej Polski. Podczas uroczystej Gali przedstawiciele Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA pogratulowali zwycięzcom oraz podziękowali wszystkim rolnikom za całoroczną współpracę.

– Tegoroczny finał ogólnopolskiego konkursu Hodowca Roku jest dla nas szczególnie znaczący, wkraczamy bowiem obecnie w dwudziestolecie działalności firmy. Wielu spośród naszych dostawców to już drugie pokolenie w rodzinach rolników, z którymi mamy przyjemność współpracować. Za tak długą, dobrą współpracę chcemy Wam dziś gorąco podziękować. Liczę, że będzie się ona rozwijać także w kolejnych dziesięcioleciach – mówił Maciej Duda, Prezes Zarządu PKM DUDA.

Konkurs Hodowca Roku jest największym tego typu wydarzeniem branżowym organizowanym dla hodowców trzody chlewnej w Polsce. Jego celem jest uhonorowanie hodowców osiągających najlepsze wyniki w zakresie produkcji trzody chlewnej. W tym roku konkurs odbył się już po raz szósty . W corocznych edycjach mogą wziąć udział rolnicy z obszaru całej Polski, którzy podpiszą z Polskim Koncernem Mięsnym DUDA umowę kontraktacyjną na dostawy żywca wieprzowego.

– Cieszymy się, że wśród tegorocznych finalistów jest wielu takich, którzy bawili się razem z nimi na Gali rok i dwa lata temu, to dla nas potwierdzenie, że dobre warunki współpracy przynoszą korzyść i przekładają się na wieloletnią współpracę – dodaje Grzegorz Ograbek Dyrektor ds. Ekonomicznych i Surowcowych.

Podczas Gali wśród 50 finalistów konkursu zostały rozlosowane atrakcyjne nagrody.
Pan Tomasz Klonowski (Wilczewko, gm. Radomin) – nagroda I – samochód osobowy marki Ford Fiesta
Pani Elżbieta Churska (Piaski, gm. Sierpc) – nagroda II – Quad
Pan Tomasz Cichoński (Wróblów, gm. Sława) – nagroda III – telewizor LCD
Pan Marek Giera (Żylice, gm. Rawicz) – nagroda IV – aparat fotograficzny SONY & 350 1
Pani Lidia Kubosz (Borki Wielkie, gm. Olesno)) – nagroda V – laptop
Pan Tomasz Szymański (Ruże, gm Zbójno) – nagroda VI – laptop
Pan Tadeusz Mądry (Białożewin, gm. Żnin) – nagroda VII – wieża HIFI
Pan Stanisław Maciejewski (Radzicz, gm. Sadki) – nagroda VIII – rower turystyczny
Pan Robert Wiatr (Liszkowo, gm. Rojewo) – nagroda IX – rower turystyczny
Państwo Manuela i Marcin Szymczakowie (Broniszewice, gm. Czernin) – nagroda X – rower turystyczny
Wśród partnerów tegorocznej edycji konkursu Hodowca Roku znalazły się najbardziej znaczące firmy branży hodowlanej. Złotym Partnerem jest firma LIRA – producent pasz, który już po raz drugi objął patronat nad konkursem. Srebrnymi Partnerami zostały firmy De Heus i Cargill – producenci pasz oraz firma Polnet, dostarczająca wyposażenie dla rolnictwa. Patronat medialny objęła redakcja dwutygodnika Farmer”, a Patronem Gali Finałowej została firma Pen Ar Lan Polska, dostawca materiału genetycznego dla producentów trzody.