fbpx
Strona głównaWiadomościKonkurs Indeks dla rolnika rozstrzygnięty

Konkurs Indeks dla rolnika rozstrzygnięty

Nieprzerwanie od ośmiu lat Politechnika Bydgoska im. J.J. Śniadeckich w Bydgoszczy (do września 2021 r. Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy) organizuje Ogólnopolski Konkurs „Indeks dla Rolnika”, który jest dedykowany dla uczniów szkół średnich o profilu rolniczym.

Celem konkursu jest umożliwienie młodzieży zdobycie indeksów szkoły wyższej na kierunkach prowadzonych przez Wydział Rolnictwa i Biotechnologii oraz Wydział Hodowli i Biologii Zwierząt. Ponadto, rozwijanie wśród młodzieży zainteresowań rolnictwem oraz popularyzacja i pogłębienie wiedzy rolniczej, ukazanie walorów środowiska wiejskiego jako miejsca pracy i życia na wsi a także umożliwienie trwałego łączenia wiedzy teoretycznej z umiejętnościami praktycznymi, to także cele tego konkursu.

W finale, który odbył się 7 kwietna br. udział wzięło 18 uczniów wyłonionych podczas II etapu konkursu, który odbył się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego w Starym Brześciu dnia 8 grudnia 2021 roku.

Finałowym zadaniem konkursowym było przygotowanie 15 minutowej prezentacji multimedialnej na temat: “Elementy rolnictwa inteligentnego (4.0) w produkcji roślinnej i zwierzęcej”

Laureatami, którzy zasłużyli na Indeksy są:

Pan Maciej Chałasiński z ZS CKR Stary Brześć,

Pan Mateusz Jankowski z ZS Nr 3 Rypin,

Pan Kacper Gawroński z ZS CKU Przemystka,

Pan Mariusz Górski z ZS CKR Zduńska Dąbrowa,

Pan Kamil Pańka z ZS CKU Przemystka

Pan Michał Mikołajewski z ZS CKU Przemystka

Pan Maksymilian Szary ZSN Gąsawa

Pan Kacper Wróblewski ZS Nr 3 Rypin,

Pan Jakub Potempa z ZS CKR Nakło Śląskie,

Pan Jakub Kandzia z ZS CKR Nakło Śląskie.

Podczas uroczystości ogłoszenia wyników VIII Ogólnopolskiego Konkursu „Indeks dla Rolnika” wszyscy uczestnicy gali mogli wysłuchać interesującego wykładu Pana dr Grzegorza Smytrego – Dyrektora Regionalnego Zarządu Wody Polskie w Bydgoszczy, pt.: „Mała retencja pomocą w złagodzeniu skutków suszy i utrzymaniu poziomu plonów roślin uprawnych w regionie wodnym Noteci”

Finaliści otrzymali również cenne nagrody rzeczowe ufundowane przez wielu sponsorów. W tym nagrodę Rektora Politechniki Bydgoskiej Pana prof. dr hab. inż. Marka Adamskiego. Nagrody ufundowały także instytucje i firmy partnerskie dla Politechniki Bydgoskiej:

Wojewoda Kujawsko-Pomorski, Urząd Miasta Bydgoszcz, Kujawsko-Pomorski Oddział Regionalny Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa z siedzibą w Toruniu, Kujawsko-Pomorska Izba Rolnicza z siedzibą w Przysieku, firma PROCAM z Gdańska, Agro Klastera Kujawy – Stowarzyszenia Na Rzecz Innowacji i Rozwoju z Bydgoszczy, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy z Bydgoszczy, Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska z Łobżenicy, Związek Pracodawców-Dzierżawców i Właścicieli Rolnych z Bydgoszcz, firma lechpol z Szubina, firma SADEKO z Piotrowa, firma Lafarge z Warszawy, Hotel MERCURE Bydgoszcz SEPIA, Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Sandry Brdy Chojnice oraz Spółdzielcza Mleczarnia Spomlek – Oddział Chojnice.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.