Konkurs InCa rozstrzygnięty

W niedzielę, 1 września, podczas XVII Dnia Otwartego Sadu Doświadczalnego SGGW w Wilanowie został rozstrzygnięty konkurs związany z promocją preparatu InCa.

Mimo porannej ulewy, do walki o nagrodę główną QuadRaider 600 stanęli uczestnicy konkursu promocji preparatu InCa. Aby wziąć udział w konkursie, należało zarejestrować kupno minimum 10 litrów nawozu InCa. Nagrodą gwarantowaną był biostymulator Asahi SL, jednak wszyscy starali się o quad ATV 4×4. 
Z pozoru prosta konkurencja sprawnościowa, okazała się nie lada wyzwaniem. Każdy uczestnik rywalizacji wykonywał 10 rzutów gumowym kółkiem ringo. Celny rzut to taki, gdy ringo znalazło się na wbitym w ziemię patyku. Wygrywała osoba, która uzyskała najwięcej celnych rzutów w serii. Po wstępnych eliminacjach, najlepsze wyniki udało się uzyskać Panu Bogdanowi Jakubczakowi z miejscowości Kruszew w gminie Pniewy.
InCa jest nawozem dolistnym opartym o chronioną patentem technologię CaT, która wspomaga transport wapnia na poziomie komórkowym, stymulując przewodzenie tego pierwiastka przez kanały wapniowe istniejące w obrębie błon komórkowych. Dzięki temu wapń dociera do tych części roślin, w których zawartość wapnia jest niska a jego transport jest utrudniony. Aktualna rejestracja obejmuje uprawy sadownicze (jabłoń, gruszę, czereśnię i pozostałe drzewa pestkowe oraz truskawkę i malinę), uprawy warzywnicze (kapusta pekińska, sałata, papryka, pomidor, ogórek) oraz uprawy ziemniaka.
(Arysta LifeScience)