Konieczna pomoc dla hodowców utrzymujących lochy w cyklu zamkniętym

W związku z dramatyczną sytuacją na rynku hodowców trzody chlewnej Podlaska Izba Rolnicza postuluje do Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi o uruchomienie w ramach środków PROW 2014-2020 naboru na działanie “Modernizacja gospodarstw rolnych” w ramach poddziałania “Wsparcie inwestycji w gospodarstwach rolnych” finansowanego z budżetu Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Wsparcie to powinno być skierowane  bezpośrednio do hodowców trzody chlewnej utrzymujących lochy w cyklu zamkniętym.

Zdaniem izby rolniczej  pomoc finansowa  powinno być ukierunkowane na modernizację, remont, przebudowę oraz doposażenie istniejących budynków inwentarskich przeznaczonych do hodowli trzody chlewnej.

– Ponadto z uwagi na konieczność oraz potrzebę realnego, relatywnie wysokiego wsparcia finansowego sektora produkcji trzody w kraju kwota dofinansowania powinna oscylować w granicach 70-80% kosztów kwalifikowanych – mówi Grzegorz Leszczyński, prezes Podlaskiej Izby Rolniczej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności