fbpx
Strona głównaFirmy i produktyKoniec współpracy Korbanków z CLAAS-em

Koniec współpracy Korbanków z CLAAS-em

Jesienią 2010 roku, zakończy się ostatecznie współpraca Domu Handlowego Korbanków (DHK) z producentem maszyn rolniczych CLASS, w zakresie sprzedaży i serwisu maszyn – poinformowało biuro prasowe CLAAS. Niemiecki producent podjął bowiem decyzję o stworzeniu w Polsce własnych kanałów dystrybucji. W fazie przejściowej DHK będzie się zajmował obsługą klientów firmy CLAAS na dotychczasowych zasadach.

O rozstaniu CLAAS i DHK mówiło się już od pewnego czasu. Informacje te jednak miały miano nieoficjalnych. Potwierdziły się dopiero, w oficjalnym stanowisku firmy CLAAS, które zostało wysłane do polskich mediów w ubiegłym tygodniu. Czytamy w nim, że negocjacje dotyczące kontynuowania współpracy zakończyły się fiaskiem z powodu odmiennych stanowisk partnerów umowy.”

Zorganizowanie własnego systemu dystrybucji zostanie poprzedzone założeniem przez firmę CLAAS własnej spółki w Polsce i stworzeniu ekskluzywnej sieci dealerskiej. Kiedy to nastąpi? Producent zapewnia, że będzie informował o tym na bieżąco.


Informacje dodatkowe:

ClAAS jest niemiecką firma rodzinną oraz jednym z wiodących na świecie producentów maszyn rolniczych, który zatrudnia ponad 9000 pracowników przy rocznych obrotach przekraczających trzy miliardy euro. Liczne spółki zależne, w tym 14 zakładów produkcyjnych na całym świecie, gwarantują wszystkim klientom bezpośredni kontakt z firmą. Kombajny zbożowe ClAAS zdobyły wiodącą pozycję na rynku europejskim, a sieczkarnie zajmują pierwsze miejsce w skali światowej.

Dom Handlowy Korbanków istnieje od 1989 roku, a od 1992 roku jest importerem maszyn ClAAS. Przedsiębiorstwo sprzedawało w tym okresie ok. 3000 kombajnów zbożowych ClAAS. DHK posiada na terenie Polski własną sieć dilerską i cztery własne filie. W sieci tej prowadzano jest sprzedaż maszyn i części zamiennych oraz wykonanie usługi serwisowej.

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.