fbpx
Strona głównaCenyRynek zbóz i oleistychKoniec szczególnego traktowania zboża z Ukrainy? Kołodziejczak dyskutował z Kowalczykiem

Koniec szczególnego traktowania zboża z Ukrainy? Kołodziejczak dyskutował z Kowalczykiem [video]

Wczoraj wieczorem w Wilkowie w woj. lubelskim odbyło się spotkanie ministra rolnictwa Henryka Kowalczyka z rolnikami. I chociaż ze względu na miejsce spotkania dotyczyło ono głównie programu wymiany słupów wykorzystywanych do uprawy chmielu, nie obyło się bez tematu ukraińskiego zboża, który poruszyli obecni na spotkaniu działacze Agrounii.

Minister Kowalczyk wyraził zaniepokojenie niestabilnością cen zbóż, jednak jako główną przyczynę takiego stanu rzeczy podał spadek cen ziarna na rynkach światowych. Następnie zapewnił, że żadne zboże techniczne z Ukrainy do Polski już nie trafia. Poinformował również, że zwrócił się do Komisji Europejskiej o rezygnację z kolejnego okresu uprzywilejowania dla Ukrainy pozwalającego na dowolny obrót zbożem z krajami UE (dotychczasowe derogacje mają moc do maja).

Michał Kołodziejczak zarzucił z kolei ministrowi “kluczenie” i stwierdził, że minister zapewniał, że zboże z Ukrainy nie będzie w Polsce rozładowywane, czemu z kolei minister zaprzeczył.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.