Koniec kwot mlecznych

Copa Cogeca apeluje o dodatkową pomoc dla producentów mleka. Szczególnie, że lada dzień zostaną zniesione kwoty mleczne.

Europejska organizacja zrzeszająca rolnicze związki zawodowe i organizacje spółdzielcze – Copa Cogeca wyraziła swoje zadowolenie z decyzji Unii Europejskiej o rozłożeniu na nieoprocentowane raty kar za przekroczenie kwoty mlecznej. Organizacja apeluje jednak o dodatkową pomoc, dzięki której producenci łatwiej poradzą obie z obciążeniami finansowymi, które już wkrótce zostaną na nich nałożone.
Producenci mleka znajdują się w bardzo trudnej sytuacji gospodarczej wywołanej spadkiem cen, wysokimi kosztami środków produkcji i niskimi obrotami, co zagraża ich płynności finansowej. Wielu producentów – w 13 państwach członkowskich – będzie musiało zapłacić wysokie kary za przekroczenie kwot w tym roku.

W tym roku opłaty za przekroczenie kwot będą bardzo wysokie, w związku z czym sektor straci znaczące środki finansowe. Jest to spore zagrożenie dla producentów, szczególnie w świetle zniesienia kwot mlecznych w kwietniu br.

Renata Struzik, źródło: FAMMU/FAPA

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności