Konie na służbie w policji

Fot. KWP Rzeszów

17 kwietnia zakończył się trwający trzy dni egzamin sprawdzający kwalifikacje koni, którymi dysponuje podkarpacka Policja. Wszystkie zostały dopuszczone do wykonywania powierzonych im zadań.

Obecnie w podkarpackiej Policji “służy” sześć wałachów – Empres, Winston, Rewal, Gonzo, Kent i Owidiusz. Każdy koń ma swojego opiekuna, który na co dzień dba o jego zdrowie, wyszkolenie i przygotowuje konia do służby. W ogniwie konnym podkarpackiej Policji służy sześciu jeźdźców, to policjanci Wydziału Prewencji KWP w Rzeszowie.

Na początku kwietnia, wierzchowce przechodziły przez trzy dni serię sprawdzianów, a komisja obserwowała poziom wyszkolenia koni i jeźdźców. Co ważne, wszystkie konie biorące udział w szkoleniu potwierdziły opanowanie umiejętności drugiego stopnia, a to oznacza, że policyjne konie mogą być wykorzystywane w służbie patrolowej w ruchu miejskim o dużym natężeniu oraz do działań w pododdziałach zwartych, związanych z przywracaniem naruszonego porządku publicznego.

Egzamin składał się m.in. z elementów ujeżdżenia na parkurze, na którym konie i jeźdźcy pokonywali ustawione przeszkody i sprawdzaniu umiejętności wierzchowców podczas współdziałania z pododdziałem zwartym, który tworzyli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie. Natomiast na policyjnym torze przeszkód konie ćwiczyły ogólną sprawność.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności