Kongskilde przeniesie się z Danii do Polski

Kongskilde przenosi produkcję z Sonderborg w Danii do Polski. Co to oznacza? Więcej zatrudnienia i wzmocnienie polskiego sektora produkcji maszyn rolniczych.

Kongskilde przenosi swoją produkcję z Sonderborg w Danii do bardziej nowoczesnej fabryki w Polsce, aby poprawić rentowność firmy. Jest to pierwszy krok w ramach zaplanowanych zmian, dzięki którym Kongskilde ma być bardziej opłacalne. Sytuacja ta jest podyktowana złą sytuacją na rynku maszyn rolniczych.

Zrobiliśmy już wiele w ramach procesu naprawczego, ale widzimy ogromną szansę poprawy w przeniesieniu produkcji z Sonderborg do Polski, gdzie mamy bardziej nowoczesny zakład. Dzięki temu możemy osiągnąć wiele efektów synergii, a tym samym zwiększyć konkurencyjność i poprawić rentowność – tłumaczy Ole Gade, prezes Kongskilde.

Już w niedalekiej przyszłości kluczowe produkty firmy, takie jak wozy paszowe, czy kosiarki będą produkowane w fabryce Kongskilde w Kutnie, w Polsce. Wiąże się to ze zwolnieniami pracowników w Danii i, zapewne, nowymi stanowiskami pracy w Polsce.

Renata Struzik, źródło: Kongskilde