Adaptacja gospodarstw do zmian spowodowanych sytuacją ekonomiczną oraz sprostaniu strategii Europejskiego Zielonego Ładu to tematyka wokół której skoncentrowany jest I Kongres Nowoczesnych Technologii Nawożenia, który odbędzie się 8 lutego 2023 w Małej Wsi koło Grójca.
Organizatorem wydarzenia jest firma Agrosimex, a partnerstwo merytoryczne objął m.in. Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Prelegentami kongresu są reprezentanci środowisk akademickich. W tym gronie będą m.in. prof. UPP dr. hab. Witold Szczepaniak, prof. UPP dr. hab. Justyna Starzyk oraz dr Paweł Krawiec. W programie kongresu jest również debata poświęcona zagadnieniom nowoczesnego nawożenia.
– Zmiany ekonomiczne oraz prawne sprawiają, że gospodarstwa mierzą się z nowymi wyzwaniami. Ideą kongresu jest stworzenie miejsca, gdzie zostaną poruszone tematy związane z rolą nowoczesnych technologii nawożeniowych i innowacyjnych produktów, dzięki którym będzie można prowadzić produktywne gospodarstwa zmniejszając jednocześnie dawki nawożenia mineralnego. Serdecznie zachęcam do udziału w wydarzeniu – mówi Piotr Barański, członek zarządu firmy Agrosimex.
I Kongres Nowoczesnych Technologii Nawożenia odbędzie się 8 lutego 2023 w Małej Wsi koło Grójca. Program konferencji dostępny jest na stronie internetowej kongresntn.pl Liczba miejsc na wydarzenie jest ograniczona, obowiązuje kolejność zgłoszeń.