Kongres nauki polskiej

Pierwszy Kongres Nauk Rolniczych Nauka – Praktyce” odbędzie się w dniach 14-15 maja 2009 r. w Puławach. Organizatorami Kongresu są Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi – pomysłodawca i główny organizator oraz Instytut Uprawy Nawożenia i Gleboznawstwa-Państwowy Instytut Badawczy w Puławach i Państwowy Instytut Weterynaryjny-Państwowy Instytut Badawczy w Puławach.”

Hasło Kongresu to Przyszłość sektora rolno-spożywczego i obszarów wiejskich”, a obrady poświęcone będą integracji polityki naukowej i naukowo-technicznej z polityką rolną, przyszłości i nowoczesnym rozwiązaniom innowacyjnym organizacji, technologii i technice na rzecz produkcji rolniczej, przetwórstwa rolno-spożywczego oraz rozwoju obszarów wiejskich.

Dyskusje sesji plenarnych i panelowych toczyć będą się wokół:
– wskazania działań umożliwiających pełną synchronizację polityki naukowej i naukowo-technicznej z polityką rolną,
– integracji środowiska naukowego wokół priorytetów polityki rolnej, promocji nauk rolniczych.

Organizatorzy zapowiadają udział około 500 uczestników, w tym 200 ze świata nauki i praktyki rolniczej. Spodziewają się tez uczestnictwa przedstawicieli Komisji Europejskiej, Ambasad akredytowanych w Polsce, Stałego Przedstawicielstwa Polski przy Komisji Europejskiej, a także parlamentarzystów i reprezentantów środowiska naukowego z zagranicy.

Redakcja Wiadomości Rolniczych Polska jest jednym z Partnerów Medialnych Kongresu.

Więcej informacji znajdziecie Państwo wchodząc w baner Kongresu umieszczony po prawej stronie lub pod adresem www.kongres.cdr.gov.pl

Oprac. E.G./WRP
na podst. MRiRW

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności