fbpx
Strona głównaPozostałeKonferencja Winiarstwo polskie - tradycja i jakość

Konferencja Winiarstwo polskie – tradycja i jakość

Pod patronatem ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego odbyła się wczoraj tj. 8 maja br, konferencja pt. Winiarstwo polskie – tradycja i jakość”. Uczestnicy konferencji przypomnieli polskie tradycje winiarskie, zaprezentowali cele i zadania Krajowej Rady Winiarstwa i Miodosytnictwa oraz wina nagrodzone w konkursach winiarskich. Zaprezentowane zostały również polskie owocowe wina ekologiczne.”

W zorganizowanej przez Stowarzyszenie Naukowo-Techniczne Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego oraz Krajową Radę Winiarstwa i Miodosytnictwa konferencji udział wziął podsekretarz stanu Andrzej Dycha.

Minister Andrzej Dycha zwrócił uwagę na bardzo duże znaczenie, jakie resort rolnictwa przywiązuje do przywrócenia właściwej rangi polskim winom i miodom pitnym, które ze względu na swoją jakość i walory zasługują na wysoką ocenę.

Podsekretarz stanu poinformował również, że w resorcie rolnictwa trwają prace związane z nowelizacją ustawy o wyrobie i rozlewie wyrobów winiarskich, co wynika z konieczności dostosowania przepisów krajowych do regulacji unijnych oraz nowym wyzwaniom rynku.

opr. MS, Wrp.pl

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.