Konferencja prasowa WIR

W dniu 15 marca 2010 Prezes Wielkopolskiej Izby Rolniczej Piotr Walkowski, oraz Piotr Łykowski, Dyrektor OR ARiMR w Poznaniu zwołali konferencję prasową. Tematem wiodącym konferencji była ruszająca właśnie kampania przyjmowania przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa wniosków z tytułu ubiegania się o płatności obszarowe w roku 2010.

Dyrektor przedstawił zmiany we wnioskach w stosunku do lat ubiegłych, oraz nowości. Nowością są dopłaty do upraw roślin strączkowych i motylkowatych drobnonasiennych, możliwość ubiegania się o dopłaty uzupełniające do działek na których nie prowadzi się upraw rolniczych.
W tym roku po raz pierwszy rolnicy będący beneficjentami programów rolnośrodowiskowych, nie będą musieli składać dwóch oddzielnych wniosków. Wszystkie rodzaje płatności o jakie ubiega się rolnik, będzie mógł o nie wnioskować na jednym formularzu.

Prezes Piotr Walkowski zwrócił uwagę na, fakt, iż w Polsce rośliny strączkowe są w Polsce od prawie 20 lat uprawiane w bardzo znikomym stopniu. Zapomniano o nich, nawet w szkołach rolniczych tylko się o nich wspomina. Brakuje fachowej wiedzy na temat technologii ich uprawy. Zwrócił się z prośbą do obecnych na konferencji przedstawicieli doradztwa, aby dołożyli zaplanowali cykl szkoleń rolników na temat technologii uprawy roślin strączkowych.

Prezes ze swej strony zapewnił, iż Wielkopolska Izba Rolnicza poczyni starania w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, by wyasygnowano środki na druk materiałów dotyczących uprawy strączków”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności