fbpx
Strona głównaPozostałeKonferencja prasowa w ministerstwie rolnictwa

Konferencja prasowa w ministerstwie rolnictwa

Na dzisiejszej konferencji prasowej wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper poinformował o dodatkowych wnioskach na działanie “Inwestycje w gospodarstwach rolnych” w ramach Sektorowego Programu Operacyjnego “Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich. N

Szef resortu rolnictwa zwrócił uwagę na fakt, że do wykorzystania w ramach tego działania jest suma około 230 mln złotych, która będzie podzielona na tzw. koperty wojewódzkie. Szef resortu rolnictwa dodał także, że biorąc pod uwagę średnie kwoty, jakie były dotychczas przyznawane na inwestycje w ramach SPO 2004-2006, czyli ok. 108 tys. złotych, z tych dodatkowych pieniędzy będzie mogło skorzystać blisko 2000 podmiotów gospodarczych i rolników.

W związku z powyższym – jak poinformował wicepremier Andrzej Lepper – aby w miarę możliwości podział był sprawiedliwy, rolnicy nie muszą składać wniosków osobiście, ale mogą je złożyć także listem poleconym. “Każdy wniosek zostanie zarejestrowany” – powiedział szef resortu rolnictwa Andrzej Lepper i dodał, że po zarejestrowaniu odbędzie się losowanie z udziałem przedstawicieli związków i organizacji rolniczych, Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz rolników.

Wiceprezes Rady Ministrów, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper zaapelował do rolników, aby nie tracili czasu stojąc w kolejkach pod oddziałami Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w oczekiwaniu na możliwość złożenia wniosków na inwestycje.

źródło: biuro prasowe ministerstwa rolnictwa
opr. MS

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.