fbpx
Strona głównaPozostałeKonferencja prasowa sekretarza stanu Henryka Kowalczyka

Konferencja prasowa sekretarza stanu Henryka Kowalczyka

Dziś, po rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych i organizacji działających w rolnictwie odbyła się konferencja prasowa kierującego resortem rolnictwa, sekretarza stanu Henryka Kowalczyka. W konferencji brali udział szefowie związków i organizacji rolniczych. N

Obecni byli Władysław Serafin – prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Roman Wierzbicki – przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność” Rolników Indywidualnych, Wiktor Szmulewicz p.o. prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych, Marian Sikora – przewodniczący Federacji Branżowych Związków Zawodowych, Jerzy Chróścikowski – przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Andrzej Górczyński przewodniczący Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników.
Głównym tematem spotkania, jak i konferencji był projekt zmiany ustawy o organizacjach i związkach zawodowych rolników, nad którym zakończyły się prace z Senacie. Rozmawiano także o projekcie rozporządzenia dotyczącego finansowania reprezentacji związków i organizacji rolniczych w strukturach unijnych.
Kierujący pracami resortu rolnictwa sekretarz stanu Henryk Kowalczyk podkreślił chęć dobrej współpracy z przedstawicielami organizacji i związków zawodowych rolników. Wskazał przy tym na wagę i znaczenie obecności reprezentacji środowiska rolniczego w organizacjach rolniczych w Brukseli.
O znaczeniu, zwłaszcza w dobie intensywnych dyskusji dotyczących zmian we Wspólnej Polityce Rolnej, mówili także szefowie związków i organizacji rolniczych obecni na konferencji. Podkreślano, że nie jest to dofinansowanie związków, tylko całej reprezentacji środowiska w unijnych strukturach organizacji rolniczych, które mają znaczący głos w podejmowanych decyzjach.
Sekretarz stanu Henryk Kowalczyk odniósł się również do ostatnich zmian w Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych, stwierdzając, że zmiany te wynikały z przyczyn ekonomicznych, a nie politycznych.
Przy tej okazji zaapelował też do przedstawicieli mediów o rzetelne informowanie, zwłaszcza w odniesieniu do podawanych danych, bowiem sprawy ocen mogą być różne, ale konkretne dane liczbowe powinny być przedstawiane dokładnie.N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.
[newsletter_signup_form id=4]