fbpx
Strona głównaPozostałeKonferencja prasowa sekretarza stanu Henryka Kowalczyka

Konferencja prasowa sekretarza stanu Henryka Kowalczyka

Dziś, po rozmowach z przedstawicielami związków zawodowych i organizacji działających w rolnictwie odbyła się konferencja prasowa kierującego resortem rolnictwa, sekretarza stanu Henryka Kowalczyka. W konferencji brali udział szefowie związków i organizacji rolniczych. N

Obecni byli Władysław Serafin – prezes Krajowego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych, Roman Wierzbicki – przewodniczący Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego “Solidarność” Rolników Indywidualnych, Wiktor Szmulewicz p.o. prezesa Krajowej Rady Izb Rolniczych, Marian Sikora – przewodniczący Federacji Branżowych Związków Zawodowych, Jerzy Chróścikowski – przewodniczący Senackiej Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Andrzej Górczyński przewodniczący Związku Zawodowego Centrum Narodowe Młodych Rolników.
Głównym tematem spotkania, jak i konferencji był projekt zmiany ustawy o organizacjach i związkach zawodowych rolników, nad którym zakończyły się prace z Senacie. Rozmawiano także o projekcie rozporządzenia dotyczącego finansowania reprezentacji związków i organizacji rolniczych w strukturach unijnych.
Kierujący pracami resortu rolnictwa sekretarz stanu Henryk Kowalczyk podkreślił chęć dobrej współpracy z przedstawicielami organizacji i związków zawodowych rolników. Wskazał przy tym na wagę i znaczenie obecności reprezentacji środowiska rolniczego w organizacjach rolniczych w Brukseli.
O znaczeniu, zwłaszcza w dobie intensywnych dyskusji dotyczących zmian we Wspólnej Polityce Rolnej, mówili także szefowie związków i organizacji rolniczych obecni na konferencji. Podkreślano, że nie jest to dofinansowanie związków, tylko całej reprezentacji środowiska w unijnych strukturach organizacji rolniczych, które mają znaczący głos w podejmowanych decyzjach.
Sekretarz stanu Henryk Kowalczyk odniósł się również do ostatnich zmian w Agencji Rynku Rolnego i Agencji Nieruchomości Rolnych, stwierdzając, że zmiany te wynikały z przyczyn ekonomicznych, a nie politycznych.
Przy tej okazji zaapelował też do przedstawicieli mediów o rzetelne informowanie, zwłaszcza w odniesieniu do podawanych danych, bowiem sprawy ocen mogą być różne, ale konkretne dane liczbowe powinny być przedstawiane dokładnie.N

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.