Konferencja prasowa – polska jakość

3 kwietnia w siedzibie ministerstwa odbyła się konferencja prasowa ministra rolnictwa i rozwoju wsi Marka Sawickiego poświęcona produktom najwyższej jakości Produkty najwyższej jakości szansą na nowe rynki”.”

Program Poznaj Dobrą Żywność robi już furorę nie tylko na rynku krajowym, ale i na rynkach międzynarodowych” – powiedział minister Marek Sawicki.

Według szefa resortu, aktywne formy promocji polskich produktów rolno-spożywczych posiadających znak Programu PDZ przynoszą już wymierne efekty. Produkty są coraz lepiej rozpoznawalne, rośnie świadomość konsumentów i przedsiębiorców na temat zasad Programu. Polskie wędliny, sery, miody i szereg innych wyrobów kupowane są coraz chętniej nie tylko przez Polaków, ale i konsumentów w innych krajach zarówno Unii Europejskiej, jak i poza jej granicami. Głównie dzięki niepowtarzalnemu smakowi i najwyższej jakości produkcji.

Dalsze skuteczne konkurowanie polskich produktów żywnościowych na międzynarodowych rynkach, jak zaznaczył minister rolnictwa, wymaga podjęcie szybkich działań konsolidacyjnych. Jest to warunek niezbędny do wykorzystania możliwości eksportu polskich produktów. Resort i podległe mu służby mogą jedynie stwarzać warunki dostępu do nowych rynków, angażować się poprzez Program PDZ w działania informacyjno-promocyjne, ale wykorzystanie tych możliwości zależy już od samych przedsiębiorców. Przygotowany przez resort i przyjęty przez rząd projekt ustawy o funduszach promocji powinien na przyszłym posiedzeniu Sejmu RP zostać skierowany do III czytania.

E.G./WRP

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności