Konferencja Borówkowa 2014

Obserwując duże zainteresowanie tematyką związaną z uprawą borówki wysokiej w Polsce postanowiliśmy w 2014 po raz kolejny zorganizować Konferencją Borówkową „PERSPEKTYWY”. Takie hasło przewodnie będzie nawiązywało do wyzwań jakie stoją przed producentami borówki wysokiej. O sukcesie nie decyduje tylko założenie plantacji, trzeba o nią właściwie zadbać, zebrać owoce na czas i opłacalnie je sprzedać. Jak to osiągnąć? Jak produkować i uzyskiwać wysokie plony? Jak ograniczać koszty produkcji? Wreszcie gdzie poszukiwać alternatywnych rynków i sposobów zagospodarowania i sprzedaży owoców? Na te właśnie pytania będziemy chcieli odpowiedzieć podczas organizowanej już po raz drugi Konferencji Borówkowej.

Tegorocznej Konferencji Borówkowej towarzyszyć będzie debata na temat alternatywnych możliwości zagospodarowania owoców. W przypadku dużych plantacji, możliwy i z powodzeniem realizowany jest eksport owoców. Co jednak czeka mniejsze plantacje, gdzie borówkę wysoką uprawia się na powierzchni kilku hektarach, a ceny na krajowym rynku nie zawsze odpowiadają oczekiwaniom producentów? Może małe przetwórstwo, produkcja soków, nalewek, dżemów? Czy warto to robić? Na ten temat wypowiedzą się osoby, który już takie działania podejmują, lub się do nich przygotowują. 
Tym razem na miejsce naszej Konferencji wybraliśmy Hotel Senator***, położony w Starachowicach. Posiada on nie tylko dobrze wyposażone Centrum Konferencyjne ale również, oferuje atrakcyjny pobyt w SPA i centrum termalnym. Dla wszystkich chętnych uczestników naszej Konferencji Borówkowej, którzy chcieliby przedłużyć pobyt na weekend, hotel przygotował specjalną, atrakcyjną ofertę weekendową. Tak jak w poprzednim roku, wstęp na Konferencję będzie płatny (150 zł/osoby lub 120 zł/osoby przy przedpłacie do końca lutego) i poprzedzony jest wcześniejszą rejestracją. Już dziś zapraszamy zatem do odwiedzania naszej strony www.konferencjaborowkowa.pl  i rejestracji. 
(mat)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności