Kończy się czas na składanie deklaracji!

Producenci wyrobów winiarskich mają czas tylko do końca października na złożenie deklaracji o szacowanej ilości winogron, moszczu winogronowego i win, które będą dostarczone do przedsiębiorcy, oraz o szacowanej ilości ich wykorzystania w danym roku gospodarczym.

Wraz z końcem października br. upływa termin składania przez producentów wyrobów winiarskich deklaracji o szacowanej ilości winogron lub moszczu winogronowego oraz deklaracji szacowanej ilości win, winogron lub moszczu winogronowego, które będą dostarczone do przedsiębiorcy, oraz o szacowanej ilości ich wykorzystania w danym roku gospodarczym.

Wzory deklaracji, o których mowa powyżej, są określone zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia 4 sierpnia 2014 r. w sprawie wzorów formularzy deklaracji składanych Prezesowi Agencji Rynku Rolnego w zakresie wyrobu, rozlewu i wprowadzania do obrotu wyrobów winiarskich z wina, winogron lub moszczów winogronowych (Dz. U. z 2014 r., poz. 1080 – dostępne także w zakładce „Akty prawne”) i stanowią odpowiednio Załącznik nr 3 i nr 9 do przedmiotowego Rozporządzenia.

Renata Struzik, za: KRIR