fbpx
Strona głównaCenyRynek rolnyKońcówka tygodnia pod znakiem wzrostów na giełdach towarowych

Końcówka tygodnia pod znakiem wzrostów na giełdach towarowych

Kontrakty na zboża mocno wzrosły na zamknięciu tygodnia pod wpływem obaw o trwałość umowy zapewniającej eksport ukraińskich zbóż z portów Morza Czarnego i w oczekiwaniu na dzisiejszą aktualizację miesięcznych prognoz USDA.

Jak informuje ewgt.com.pl kilkuprocentowe odbicie wywindowało ceny pszenicy i kukurydzy  w Chicago na odpowiednio 2 i 3 miesięczne maksima. Unijny kontrakt na pszenicę z dostawą w grudniu zamknął tydzień ceną 337,75 euro/t – najwyżej od 12-go lipca, a kukurydza (328 euro/t) była najdroższa od połowy sierpnia.

Notowania unijnego rzepaku wróciły poniżej poziomu 600 euro/t, tracąc w całym tygodniu 15 euro (-2,5%). Dla porównania kanadyjski rzepak potaniał w tym czasie 5,6%, a soja 1,4%. Rynek nasion oleistych pozostaje pod presją oczekiwań rekordowych w tym sezonie zbiorów rzepaku i soi oraz pod wpływem słabnących notowań ropy.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.