Koncern Duda wyróżniony

Polski Koncern Mięsny DUDA od wielu lat prowadzi sprzedaż eksportową na rynki europejskie – głównie do takich krajów jak Ukraina, Litwa, Łotwa, Niemcy, Holandia, Irlandia, Francja, Mołdawia, Macedonia, Rumunia, Serbia, Grecja, Hiszpania czy Portugalia. Jako jedna z nielicznych polskich firm eksportuje też mięso na rynki azjatyckie: Korei, Hongkongu, Japonii. Za działalność eksportową spółka otrzymała szereg nagród, w tym tytuł Wybitny Polski Eksporter magazynu Rynki Zagraniczne.

– PKM DUDA już w 2003 r. otrzymał uprawnienia eksportowe do Unii Europejskiej, które wiążą się z koniecznością przestrzegania bardzo rygorystycznych wymogów sanitarnych. W zakładzie produkcyjnym w Grąbkowie, który jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu na świecie, nad ścisłym wypełnieniem wszystkich wymogów czuwa codziennie na każdej zmianie liczny zespół weterynaryjny – podkreśla Maciej Duda, Prezes Zarządu Polskiego Koncernu Mięsnego DUDA S.A. – Między innymi właśnie ze względu na tak dużą wagę przykładaną do kwestii bezpieczeństwa i jakości produkcji, nasz zakład cieszy się wysoką renomą wśród zagranicznych i polskich odbiorców – dodaje Maciej Duda.

Przychody eksportowe Grupy Kapitałowej PKM DUDA wyniosły w tym roku ponad 126 mln zł, o 20% więcej niż w ubiegłym roku. Sprzedaż zagraniczna spółki matki – PKM DUDA S.A. sięgnęła w 2008 r. 72 mln zł, a jej udział w całościowych przychodach firmy wyniósł ponad 20%.

opr. Wrp.pl

Informacje dodatkowe:
Polski Koncern Mięsny DUDA jest grupą powiązanych kapitałowo firm sektora rolno-spożywczego z terenu całej Polski. Liderem Grupy, która zatrudnia obecnie ponad 2500 osób, jest Polski Koncern Mięsny DUDA S.A. z siedzibą w Warszawie – od 2002 roku spółka giełdowa. W ciągu pięciu lat od wejścia na GPW PKM DUDA stał się jednym z trzech największych na polskim rynku podmiotów branży mięsnej, który obejmuje ponad 30 powiązanych kapitałowo spółek. W skład grupy wchodzą firmy: PKM DUDA S.A., Polska Wołowina, Hunter Wild, Makton, Eurosmak, Fedrus, Stół Polski, NetBrokers, EURO DUDA, PZZ Dystrybucja, DUDA Distribution, New Logostic, Meat Service, AGRO DUDA, Wizental.