fbpx

Komunikat Prezesa ARiMR

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusz Wojtasik informuje:

W czwartek 24 bm. na posiedzeniu Zespołu Akredytacyjnego audytor zewnętrzny zarekomendował Ministrowi Finansów rozszerzenie dotychczasowej akredytacji tymczasowej na działanie Modernizacja gospodarstw rolnych” w zakresie od przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do podpisania umowy oraz rekomendował przyznanie tymczasowej akredytacji na “Pomoc techniczną”.

Znowelizowanie przez Ministra Finansów rozporządzenia rozszerzającego zakres dotychczasowej akredytacji na działanie “Modernizacja gospodarstw rolnych” umożliwi Agencji dokonanie oceny wniosków złożonych w 2007 r. o przyznanie pomocy w pełnym zakresie, łącznie z podpisaniem umów z beneficjentami.
Rekomendacja dotycząca “Pomocy technicznej” obejmuje czynności od przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do wypłaty środków finansowych. Po znowelizowaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia dotyczącego akredytacji dla “Pomocy technicznej” Prezes ARiMR poda do publicznej wiadomości termin rozpoczęcia naboru wniosków.
W najbliższych dniach ARiMR zgłosi gotowość do akredytacji działań “Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”, ” Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, “Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Dariusz Wojtasik/Prezes ARiMR

McHale - baner - kwiecień 2024
Syngenta baner Treso
Baner webinarium konopie
POZ 2024 - baner

ZOSTAW KOMENTARZ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj

Najpopularniejsze artykuły
NAJNOWSZE WIADOMOŚCI
[s4u_pp_featured_products per_row="2"]
INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.