Komunikat Prezesa ARiMR

Prezes Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa Dariusz Wojtasik informuje:

W czwartek 24 bm. na posiedzeniu Zespołu Akredytacyjnego audytor zewnętrzny zarekomendował Ministrowi Finansów rozszerzenie dotychczasowej akredytacji tymczasowej na działanie Modernizacja gospodarstw rolnych” w zakresie od przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do podpisania umowy oraz rekomendował przyznanie tymczasowej akredytacji na “Pomoc techniczną”.

Znowelizowanie przez Ministra Finansów rozporządzenia rozszerzającego zakres dotychczasowej akredytacji na działanie “Modernizacja gospodarstw rolnych” umożliwi Agencji dokonanie oceny wniosków złożonych w 2007 r. o przyznanie pomocy w pełnym zakresie, łącznie z podpisaniem umów z beneficjentami.
Rekomendacja dotycząca “Pomocy technicznej” obejmuje czynności od przyjęcia wniosku o przyznanie pomocy do wypłaty środków finansowych. Po znowelizowaniu przez Ministra Finansów rozporządzenia dotyczącego akredytacji dla “Pomocy technicznej” Prezes ARiMR poda do publicznej wiadomości termin rozpoczęcia naboru wniosków.
W najbliższych dniach ARiMR zgłosi gotowość do akredytacji działań “Zwiększanie wartości dodanej podstawowej produkcji rolnej i leśnej”, ” Różnicowanie w kierunku działalności nierolniczej”, “Ułatwianie startu młodym rolnikom”.

Dariusz Wojtasik/Prezes ARiMR

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności