fbpx
Strona głównaPozostałeKomunikat prasowy KRIR

Komunikat prasowy KRIR

Wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak i minister rolnictwa i rozwoju wsi Marek Sawicki 20 listopada spotkali się z prezesami i dyrektorami wojewódzkich izb rolniczych . W trakcie spotkania zorganizowanego z inicjatywy zarządu Krajowej Rady Izb Rolniczych w siedzibie resortu rolnictwa wicepremier Waldemar Pawlak mówił między innymi o dużej roli izb na wsi oraz o konieczności zwiększenia roli samorządu rolniczego i znalezienia źródeł jego finansowania także poza budżetem.

Zdaniem wicepremiera Pawlaka rolnicy maja powszechny samorząd , przez nikogo nie kwestionowany, a rządowi zależy , aby w izbach rolniczych mieć solidnego partnera. Dlatego też jak najwięcej praktycznych kompetencji powinno się przesunąć z administracji do samorządu. Wszyscy jak podkreślił w trakcie spotkania wicepremier Pawlak powinni się w swoich działaniach na rzecz rozwoju polskiej wsi kierować dobrem rolników. Natomiast Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki zaapelował do izb rolniczych o przygotowanie dobrej oferty dla rolników . Zdaniem szefa resortu rolnictwa samorząd rolniczy powinien być współodpowiedzialny za wszystko co dzieje się w rolnictwie . Minister Sawickirównież opowiedział się za zwiększeniem roli samorządu rolniczego, który powinien reprezentować interesy mieszkańców polskiej wsi nie tylko na krajowym podwórku, ale również na forum europejskim poprzez reprezentowaniem polskich organizacji rolniczych COCA i COGECA.

Przedstawiciele samorządu rolniczego poza gratulacjami z okazji rozpoczęcia pracy w rządzie Donalda Tuska zadali też gościom szereg pytań dotyczących najważniejszych problemów z jakimi borykają się obecnie mieszkańcy wsi. Dyskutowano miedzy innymi na temat trudnej sytuacji na rynku trzody chlewnej, reformy KRUS – u czy też Wspólnej Polityki Rolnej.

Na zakończenie zaś spotkania ministrowie zadeklarowali szeroką współpracę z samorządem rolniczym, ponieważ najważniejsza dla nich tak samo jak dla izb jest troska o los polskiego chłopa .

Wojciech Petera
Rzecznik prasowy Zarządu KRIR

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.