fbpx
Strona głównaPozostałeKomunikat Głównego Lekarza Weterynarii

Komunikat Głównego Lekarza Weterynarii

W ramach realizacji, opracowanego w 2005 r. planu kontroli Komisji Europejskiej w krajach członkowskich, w dniach 13-17 listopada 2006 r. przeprowadzana jest kontrola inspektorów UE dotycząca nadzoru Inspekcji Weterynaryjnej na przejściach granicznych.

Natomiast w wyniku rozmów polskiego rządu z KE, w sprawie zniesienia przez władze Federacji Rosyjskiej zakazu importu polskiego mięsa, Komisarz ds. Zdrowia Konsumentów Markos Kyprianu polecił służbom Komisji przeprowadzić dodatkową kontrolę.
Podjęto decyzję o przedłużeniu wizyty inspektorów UE do dnia 22 listopada 2006 r. Kontrolą będą objęte składy celne oraz graniczne inspektoraty weterynarii znajdujące się w portach morskich, aby stwierdzić, czy polskie służby weterynaryjne oraz celne wypełniają prawo wspólnotowe oraz porozumienia zawarte pomiędzy FR oraz KE w zakresie tranzytu przez Polskę produktów pochodzenia zwierzęcego wytworzonych w krajach trzecich, ze szczególnym uwzględnieniem składów celnych.
Należy dodać, że we wrześniu br. odbyła się kontrola UE w zakładach produkujących środki spożywcze pochodzenia zwierzęcego, która obejmowała także nadzór nad eksportem np. mleka do FR. Kontrola wykazała spełnienie przez Polskę wymagań prawnych oraz umów zawartych pomiędzy UE a władzami Federacji Rosyjskiej.

Źródło:
biuro prasowe
MRiRW

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.