Komplet maszyn zielonkowych TALEX

Strategicznym produktem firmy TALEX są kosiarki rotacyjne. W ostatnich latach firma wyspecjalizowała się w produkcji kosiarek bijakowych o różnych szerokościach i konfiguracjach. Z liczbą ponad 2000 sztuk wyprodukowanych od 2008 roku, plasuje się w czołówce producentów tego typu asortymentu w Polsce.

Rok 2013 był rokiem wprowadzenia do oferty kosiarek dyskowych, których sprzedaż stała się hitem sezonu. Uzupełnieniem asortymentu maszyn zielonkawych są przetrząsarki oraz brony włókowe.
 
Zawieszane kosiarki rotacyjne przeznaczone są do koszenia wszelkich roślin zielonych na łąkach i polach. Wysoka prędkość talerzy roboczych pozwala uzyskać bardzo dobrą jakość i wydajność koszenia. Maszyna sprawdza się zarówno w nisko-, jak i wysokotowarowych gospodarstwach. Kosiarka oferowana jest z podnośnikiem hydraulicznym. Przy produkcji kosiarek Talex używa się tylko najlepszych materiałów i podzespołów renomowanych polskich producentów. Trwała i solidna konstrukcja zapewnia długą i bezawaryjną prace maszyny.
Kosiarki dyskowe, tylne TALEX z serii DL charakteryzują się zwartą, mocną i przede wszystkim prostą konstrukcją zbudowaną w oparciu o lekką listwę COMER. Kosiarki z serii DL produkowane są w czterech szerokościach roboczych: 2,1 m; 2,5m ; 2,8 m i 3,2 m. Sprawdzona lekka listwa tnąca firmy COMER zapewnia najwyższą jakość koszenia terenów zielonych. Obsługa też jest prosta. Listwa tnąca wyposażona w dyski z trzymakami noża „szybkiego montażu” pozwala na szybką wymianę noży bez potrzeby używania dodatkowych narzędzi, oprócz klucza, w który maszyna jest wyposażona. Dzięki gładkiej strukturze materiału, zabrudzenia nie przywierają do osłony, co pozwala łatwo utrzymać maszynę w czystości.

Nowością TALEX na rynku jest wysoko wydajna przetrząsarko-zgrabiarka BOCIAN. Maszyna idealnie sprawdza się w gospodarstwach specjalizujących się w hodowli zwierząt. Za pośrednictwem wysokoobrotowego wału, w którym zastosowano sprężyny palcowe o grubości 7 mm, uzyskuje się podniesiony, przełamany i napowietrzony materiał o niskiej wilgotności, jednocześnie ułożony na dowolną szerokość poprzez regulowane klapy wylotowe. BOCIAN znakomicie spisuje się przy przygotowaniu mas zielonych pod balowanie sianokiszonki, jak też pod zbieranie zielonki przez sieczkarnie samobieżne lub przyczepy samozbierające. Jego wszechstronność docenią również gospodarstwa nastawione na produkcję zbożową przy zbiorze słomy. Wydajność BOCIANA to około 4-6 h/g. W zależności od ilości masy zielonej oraz szerokości roboczej maszyny.
BOCIAN jest wysoko obrotową przetrząsarko zgrabiarką zaprojektowaną do prac tam, gdzie trawa i słoma muszą być odpowiednio napowietrzone, aby stały się pełnowartościowym pokarmem dla zwierząt hodowlanych. Została również tak zaprojektowana, aby do minimum ograniczyć prace związane ze zbiorem pokosów. Maszyna została sprawdzona i przetestowana przez rolników z krajów Skandynawskich i Wielkiej Brytanii i okazała się najpraktyczniejszą przetrząsarką spełniającą wymagania dzisiejszych producentów mleka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności