Kompaktowy siewnik dla średnich i dużych gospodarstw

Od 30 lat firma KUHN dzieli się z producentami rezultatami swoim doświadczeń w dziedzinie technologii uprawy uproszczonej. W bieżącym roku efektem prac firmy jest wprowadzany właśnie na rynek nowy model zaczepianego siewnika SPEEDLINER C. Maszyna została stworzona z myślą o średnich i dużych gospodarstwach rolnych, a wersja C” oznacza maszynę w specjalnej opcji wyposażenia i w specjalnej ofercie cenowej. Maszyna zostanie zaprezentowana podczas najbliższych targów Polagra-Premiery.”

Wśród najważniejszych zalet modelu SPEEDLINER C producent wymienia kompaktową konstrukcje maszyny, wydajność pracy i komfort obsługi oraz precyzyjne umieszczanie nasion w glebie.

Nowy zbiornik o pojemności 2500 l pozwala zdecydowanie zwiększyć wydajność pracy. Większy zbiornik nie wiąże się jednak z utrudnieniami w obsłudze, ponieważ wysokość załadunku nie przekracza 2 m. Precyzję wysiewu nasion gwarantują podwójne redlice talerzowe montowane na równoległobokach.

Jak wszystkie siewniki do siewu uproszczonego firmy KUHN, nowa wersja C” posiada wszystkie cechy ułatwiające wykonanie zabiegu. Uprawa gleby prowadzona jest z wykorzystaniem wypukłych, mocowanych pod kątem talerzy z centralną regulacją głębokości. Zagęszczanie gleby odbywa się za pomocą wału oponowego o dużej średnicy na całej szerokości roboczej. Sekcje wysiewające składają się z redlic i podwójnych dysków, a montowane są na równoległoboku. Nacisk na redlice wynosi od 20 do 70 kg.

SPEEDLINER jest siewnikiem, którego największą zaletą jest uniwersalność, jak przekonuje producent. Jego konstrukcja pozwala na siew w każdej technologii uprawy, zarówno orkowej, jak i uproszczonej.