Kompaktowy Claas SCORPION 6030 z mocnym ramieniem

Wydajną i kompaktową maszynę – nowy ładowacz teleskopowy SCORPION 6030CP – oferuje firma CLAAS do zastosowań na zewnątrz, jak i wewnątrz budynków inwentarskich. SCORPION 6030 występuje w różnych wersjach: z dwoma wariantami silnika, o mocy 58 lub 75 KW, jak też dwiema wersjami skrzyni biegów. Udźwig maszyny to maksymalnie 3 tony, a silne ramię wysięgnika pozwala na wykonywanie prac na wysokość do 6 metrów.

Hydraulika robocza dostępna jest w wersji Load-Sensing- lub w wersji układu o stałym ciśnieniu. Układ napędowy jest zwykle bezstopniowy, dwa zakresy robocze pozwalają każdorazowo na optymalne dopasowanie mocy do warunków pracy.

Najbogatsza wersja SCORPION’a posiada silnik o mocy 75 KW i sprawdzony napęd szerokokątowy VARIPOWER. Użytkownik może uzyskać maksymalną trakcję do 60 kN, którą, dzięki pedałowi impulsowania, można dowolnie dozować i która jest do dyspozycji w dowolnie wybranej chwili.

Bezstopniowe wybieranie ustawień prędkości i obrotów silnika umożliwia optymalną pracę przy użyciu narzędzi roboczych sterowanych hydraulicznie (np. łyżki do paszy ze ślimakiem dozującym). Dodatkowo maksymalny wydatek dodatkowego układu hydraulicznego można ustawić za pomocą potencjometru. Wyboru dowolnego z dwóch zakresów roboczych (od 0 do 30 km/h lub do 40 km/h) można dokonać w każdej chwili.

Zmianę działania kierunku dmuchawy można zaprogramować i odpowiednio zastosować w dowolnym momencie pracy. Automatycznie załączana amortyzacja zapewnia komfortową pracę i jazdę nawet na nierównym podłożu.

Wszystkie funkcje dotyczące prac ładunkowych i funkcje jezdne uruchamia się wygodnie joystickiem, umiejscowionym optymalnie na prawej konsoli w kabinie. Obsługa jest prosta i intuicyjna, szczególnie po odpowiednim ustawieniu fotela do masy ciała operatora. Wszystkimi funkcjami ramienia teleskopowego steruje się proporcjonalnie, co gwarantuje dużą precyzję i pewność obsługi.

Źródło: CLAAS

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności