Komisja Europejska prognozuje wyższe zbiory

Według ostatniej ekspertyzy Komisji Europejskiej zbiory wszystkich zbóż w tym roku  UE powinny wynieść w tym roku 293,06 mln ton, czyli o około 13 mln ton więcej niż w 2020 roku.

– Najnowsze dane zakładają zbiory unijnej pszenicy miękkiej na poziomie 128,18 mln ton, w porównaniu ze 118,10 mln ton w 2020 roku. Produkcja pszenicy durum powinna wzrosnąć o 11 proc. (r/r) do 8,0 mln ton. Dla porównania, sierpniowa prognoza USDA była jeszcze wyższa, bo pokazywała całą produkcję pszenicy w UE na 138,60 mln ton pszenicy – informuje Andrzej Bąk z Internetowej Giełdy Rolnej .

Tegoroczna produkcja kukurydzy w UE  w ocenie  ekspertów  powinny wynieść  71,30 mln ton, czyli o 10 proc. więcej niż w ubiegłym roku.

W Polsce Komisja Europejska szacuje obszar zasiewów na rekordowym poziomie 992 tys. hektarów. Zdaniem eksperta Internetowej Giełdy Rolnej (e-WGT) powinno to przynieść najwyższe w historii zbiory na poziomie 6,8 mln ton i awans kukurydzy na drugie miejsce po pszenicy (10,75 mln ton), a przed pszenżytem (5,0 mln ton) w produkcji ziarna zbóż w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Please enter your name here
Please enter your comment!

Polityka Prywatności