fbpx
Strona głównaPolecamyKomisja Europejska prognozuje mniejsze zbiory zbóż

Komisja Europejska prognozuje mniejsze zbiory zbóż

Komisja Europejska obniżyła do 279,02 mln ton spodziewane w tym roku  zbiory wszystkich zbóż w UE (czyli o 5,8 mln ton – w porównaniu z prognozą sprzed miesiąca). Jak podkreśla Andrzej Bąk  z Internetowej Giełdy Rolnej (e-WGT) oznacza to wynik o 6,0% poniżej 2019 roku i 1,8% poniżej średniej pięcioletniej.

Jak się dowiedzieliśmy korekta produkcji w dół, w porównaniu do oczekiwań sprzed miesiąca, dotyczy głównie pszenicy miękkiej (-2,7 mln ton) i kukurydzy na ziarno (-3,2 mln ton).

– W porównaniu z ubiegłym rokiem największy spadek unijnej produkcji będzie dotyczył pszenicy miękkiej, której zbiory szacowane są teraz na tylko 114,35 mln ton i będą o 17,6 mln ton niższe niż przed rokiem. O 1,2 mln ton mniej jęczmienia wyprodukowała UE niż w 2019 roku. Jednocześnie oczekiwany jest wzrost o 0,63 mln ton (r/r), do 7,49 mln ton produkcji owsa. Minimalnie większa (r/r) produkcja powinna dotyczyć kukurydzy, żyta i sorga – informuje Andrzej Bąk.

ZOSTAW KOMENTARZ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany, podajesz go wyłącznie do wiadomości redakcji. Nie udostępnimy go osobom trzecim. Nie wysyłamy spamu.
Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem*.
Proszę podać swoje imię tutaj
Proszę wpisać swój komentarz!

Polityka Prywatności

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.