fbpx
Strona głównaPozostałeKomisarz UE Markos Kyprianou poparł Polskę w sprawie zakazu handlu z Rosją

Komisarz UE Markos Kyprianou poparł Polskę w sprawie zakazu handlu z Rosją

Wicepremier, minister rolnictwa i rozwoju wsi Andrzej Lepper spotkał się wczoraj z Markosem Kyprianou komisarzem UE ds. zdrowia i ochrony konsumenta. Po rozmowach dwustronnych odbyła się wspólna konferencja prasowa.

Wicepremier Andrzej Lepper podziękował, że chociaż późno, to jednak Unia Europejskauznała kwestie dotyczące handlu artykułami rolnymi pomiędzy Polską, a Rosją za bardzo istotną sprawę i przystąpiła do działania.
Szef resortu rolnictwa poinformował, że w godzinach przedpołudniowych rozmawiał na ten temat z premierem Jarosławem Kaczyńskim i strona polska, po tylu miesiącach braku rozwiązania problemu rosyjskiego embarga na polskie produkty rolne uważa, że jest to kwestia polityczna. Wicepremier Andrzej Lepper dodał również, ze w Polsce odbyło się już szereg kontroli i inspekcji unijnych, i także ostatnia, zakończona w dniu wczorajszym (tj. 14.01.07r.), nie miała zastrzeżeń do obiegu dokumentacji.
Komisarz Unii Europejskiej ds. zdrowia i ochrony konsumenta Markos Kyprianou podkreślił bardzo dobrą atmosferę dzisiejszych rozmów, które dotyczyły głównie trójstronnego spotkania przedstawicieli Komisji Europejskiej, Rosji i Polski w sprawie utrzymującego się embarga na polskie produkty rolne. Spotkanie ma się odbyć 17 stycznia br., podczas targów “Zielony Tydzień” w Berlinie.
Na wczorajszej konferencji prasowej komisarz Markos Kyprianou podkreślił, że stwierdzone pewne uchybienia w zakresie tranzytu przez polskie terytorium, nie mogą być uzasadnieniem dla wprowadzenia przez Federację Rosyjską całkowitego zakazu handlu mięsem.
Zarówno wicepremier Andrzej Lepper, jak i komisarz Markos Kyprianou byli zgodni, że trudno jeszcze mówić o szybkim rozwiązaniu całego problemu.

Źródło:
Biuro Prasowe MRiRW
opr. MS

NAJNOWSZE WIADOMOŚCI

Wydawnictwo PLANTPRESS poleca

INNE ARTYKUŁY AUTORA
ARTYKUŁY POWIĄZANE (TAG)

NAJNOWSZE KOMENTARZE

Newsletter

Zapisz się do Rolniczego Newslettera WRP.pl, aby otrzymywać informacje o tym co aktualnie najważniejsze w krajowym i zagranicznym rolnictwie.